fbpx

Kiedy będzie dostępny Program Mieszkanie na Start?

Dominik Piechowski 10 lipca 2024

Aktualizacja: lipiec 2024

Wprowadzenie nowego programu „Kredyt na Start” jest jednym z kluczowych tematów dla osób marzących o własnym mieszkaniu. Minister Krzysztof Paszyk w rozmowie dla money.pl, potwierdził, że rządowy kredyt ma szansę ruszyć już z początkiem przyszłego roku.

Główne Problemy Kredytobiorców

Z badań wynika, że głównym problemem, z jakim borykają się potencjalni nabywcy mieszkań, jest brak zdolności kredytowej, a nie sama cena metra kwadratowego mieszkania.

Cele i Zasady Programu

Program „Kredyt na Start” jest częścią szerszego pakietu rządowych inicjatyw mających na celu ułatwienie dostępu do mieszkań. Skierowany jest przede wszystkim do:

  • Młodych singli poniżej 35 roku życia.
  • Rodzin wielodzietnych.
  • Osób pozostających w nieformalnych związkach.

Preferencyjne Warunki Kredytu

Nowy program przewiduje preferencje zależne od liczby dzieci w rodzinie, ale nie wyklucza singli ani par bezdzietnych. Środki na ten program będą uwalniane w kwartalnych transzach, co pozwoli na systematyczne wsparcie kredytobiorców.

Budżet i Liczba Kredytów

Na okres pięciu lat przewidziano kwotę 10-11 mld zł na dopłaty do rat, z czego 550 mln zł w 2025 roku. Przewiduje się wsparcie dla około 175 tys. kredytów mieszkaniowych do końca 2025 roku oraz udzielenie dodatkowych 100 tys. kredytów w kolejnych dwóch latach.

Start Programu

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, program „Kredyt na Start” zostanie uruchomiony na początku przyszłego roku. To doskonała okazja dla tych, którzy marzą o własnym M.

Jak Skorzystać z Programu?

  • Krok 1: Sprawdź, czy spełniasz warunki programu (wiek, liczba dzieci, brak innej nieruchomości).
  • Krok 2: Przygotuj niezbędne dokumenty.
  • Krok 3: Skontaktuj się z doradcą kredytowym lub agencją nieruchomości, aby uzyskać pomoc w procesie aplikacyjnym.

Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem TreeHouse Nieruchomości.
Oferujemy profesjonalne wsparcie na każdym etapie zakupu nieruchomości.